על ציצית קטן וסוגי ציציות 2017-07-21T02:51:11+03:00

ציצית היא בגד המכיל ארבע כנפות (פינות) ובכל פינה מושחלים פתילות צמר. מקור המצווה הוא בספר במדבר ומטרתה היא להזכיר לנו קיום מצוות ולהיזהר לא לתור אחרי העיניים והלב. היא מוזכרת שנית גם בספר דברים: "גְּדִלִים, תַּעֲשֶׂה-לָּךְ, עַל-אַרְבַּע כַּנְפוֹת כְּסוּתְךָ, אֲשֶׁר תְּכַסֶּה-בָּהּ" (דברים, כב, י"ב). חז"ל אמרו כי מי שמביט למטה לציציותיו, לא מבטל את זמנו במראות הבלי העולם הזה. מצוות ציצית חלה רק על בגד של ארבע כנפות שאיננו מקובל ללבישה בימינו. למרות זאת נהגו יהודים בכל הדורות ללכת במיוחד עם בגד 4 כנפות כדי להתחייב במצווה בעקבות דברי הגמרא שכדאי לקיים מצווה כל כך קלה לבצוע.

כדי לקיים את המצווה, לובשים ציצית שנקראת גם 'טלית קטן', מתחת לבגדים במשך היום. לכן מומלץ לבחור ציצית נוחה התואמת את מזג האוויר ומהווה שכבה נעימה ונוחה במגעה עם הגוף.

סוגים שונים של ציציות

ישנו מגוון גדול של ציציות בגזרות שונות וממגוון חומרים.

הרמב"ם פסק שרק בגדי פשתן וצמר מחויבים בציצית מהתורה אך רש"י חולק עליו ופוסק שכל סוג בד מחויב בציציות. להלכה נפסק שלפחות מדרבנן גם בדים אחרים חייבים בציצית. אולם לפסיקת הספרדים הרוצה לצאת ידי חובה מדאוריתא צריך ללבוש ציצית מצמר כדעת הרמב"ם. וכן אשכנזים רבים מחמירים כדעת המשנה ברורה ולובשים ציצית צמר כדי לצאת ידי חובה דאוריתא לכל הדעות.

מלבד החומר שממנו עשויה הציצית, נבדלות הציציות גם בגזרה שלהן. לכל שונה של ציצית יש יתרונות וחסרונות והדבר נתון להעדפה אישית: בגד ה- 4 כנפות הרגיל, גופיית ציצית (שיושבת בצורה יותר יציבה על הגוף) וחולצות ציצית שניתנות ללבישה כבגד העליון.

ציצית נועם

אנו מאמינים בציצית נועם כי יש למלא את המצוות בנועם, ולכן מייצרים את ציצית נועם – הציצית שכיף ללבוש. זו ציצית העשויה 100% מצמר כבשים איכותי, צמר כבשי מרינו. אלה הם כבשים הגדלים באוסטרליה ובניו זילנד ומהצמר שלהם מפיקים סיבי צמר דקים שמפיקים בד נעים ורך. ציצית נועם מיוצרת לפי כל ההידורים בצורה ובמידותיה ותהליך ייצורה נעשה בהשגחת הרב אריה לוין מרבנות ת"א ובהשגחת בד"צ בית יוסף.

ציצית נועם הוקמה מתוך הבנה כי מצוות הציצית
מלווה אותנו באופן יומיומי ולכן צריכה להיעשות בנועם!

עקבו אחרינו בפייסבוק

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

כתובתנו

כל הזכויות שמורות 2017 ציצית נועם | עיצוב ותכנות סטודיו שדה –  |  Studio Sade

כל הזכויות שמורות 2017 ציצית נועם | עיצוב ותכנות סטודיו שדה –  |  Studio Sade

0

עגלת הקניות שלך

אתר קדם מכירות חדש

לקוחות יקרים!
מלאי חדש יגיע בסוף יולי 7/19. לרכישה מוקדמת בהנחה לחצו כאן:
http://tiny.cc/l1248y